Pomysł na szalony prezent

Urodziny są jednym z najpogodniejszych dni w ciągu całego roku. Każda osoba a w szczególności dzieci czekają na nie z utęsknieniem przez cały rok. W tym dniu jesteśmy bardzo ważni, cała uwaga skupiona jest na nas. Czeka wtedy na nas wspaniały tort ze świeczkami do zdmuchnięcia. Obecni goście śpiewają „Sto lat” i dostajemy wiele życzeń a także sporo upominków.

tort urodzinowy

Autor: NatalieMaynor
Źródło: http://www.flickr.com

Prezencik na urodziny a właściwie jego wybór nie należy do prostych zadań. Istotnie ciężko jest kupić komuś coś, co rzeczywiście bardzo mu się spodoba i będzie przydatne. Można powiedzieć, że w czasach PRL-ułatwiej było nabyć jakiś interesujący podarunek niż w teraźniejszych czasach, gdy regały w hipermarketach zawalone są przeróżnymi produktami a my sami mamy podwyższone wymagania, co do prezentów. Jeśli został już wykorzystany cały wachlarz pomysłów na tradycyjne podarunki może warto skusić się na jakiś fajny, oryginalny prezent. Może to być między innymi tak określany podarunek – przeżycie. Takie przyjemne doznanie można doznać przykładowo, gdy w prezencie otrzyma się lot szybowcem.

Nieprawdopodobnie jest szybować w powietrzu, podziwiać z góry śliczne krajobrazy i delektować się błogą chwilą. Można przez sekundę poczuć się wolnym jak ptak, pod warunkiem, że nie ma się lęku wysokości. Z pewnością będzie to wyjątkowa przygoda. Też takie swobodne unoszenie się w powietrzu umożliwia nam lot balonem (czytaj).

balon w chmurach

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to ekskluzywna podniebna przygoda romantycznym statkiem powietrznym, który bezdźwięcznie wzbija się do góry. Może to być zarówno rewelacyjny podarunek urodzinowy, ale także perfekcyjny pomysł przykładowo na prezent na rocznicę ślubu. Z pewnością bardzo przyjemnie i romantycznie jest razem oglądać niezapomniane krajobrazy, poczuć wyrazisty zapach lasu, gdy nad nim przefruwamy.

Niestety zarazem jeden jak i drugi rodzaj podarunku nie należy do tanich. Innym niezwykłym pomysłem na prezent dla osób, które uwielbiają fruwać jest kurs paralotniarstwa. Latanie tym w miarę młodym wynalazkiem zaliczane jest do najprzyjemniejszych przeżyć w sportach podniebnych.