Atrakcyjne upominki

Które urodziny utkwiły Ci w pamięci najbardziej? Na pewno te, z którymi łączyły się wzmożone przeżycia – pamiętny prezent na 18 urodziny, kiedy przyjaciele wsadzili Cię do auta i zabrali nad Bałtyk, romantyczna kolacja na dachu albo szaleńczy skok ze spadochronu. Każdy z nas ma inne wspomnienia związane z ważnymi chwilami w życiu, teraz nadszedł czas, aby zafundować niezapomniane emocje znajomym. A wiadomo, nic tak nie wyzwala adrenaliny jak oryginalny prezent, który zostanie w pamięci na lata.

Dla odważnych

wspinaczka górska

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Sporty ekstremalne, mimo, że są powiązane z ryzykiem, dają bardzo dużo zabawy. Pozytywne emocje odczuwamy z powodu wydzielania się endorfin i wzrostu adrenaliny. Dzieje się tak w sytuacji, która bardzo angażuje nas emocjonalnie – wówczas czujemy symultanicznie podniecenie i lęk. Dla wielu osób, sporty wyzwalające adrenalinę, to ucieczka od codzienności i nudy dnia codziennego. Wiele osób spędza minimum parę godzin dziennie za biurkiem, co sprawia, że po pracy człowiek odczuwa chęć zrobić coś szalonego. Uprawianie sportów ekstremalnych jest sposobem na odreagowanie stresów w pracy. Po takim niezapomnianym dniu, nikt nie będzie w stanie wyprowadzić nas z równowagi – silne przeżycia, jakie wyzwalają sporty ekstremalne, pozwalają spojrzeć na świat inaczej. I mimo, że często sam moment skoku adrenaliny trwa zaledwie moment, to potrafi wystarczać nawet na całe miesiące. Zafundowanie takiej przygody bliskim osobom, to świetny prezent na urodziny (pobierz biuletyn). W zależności od upodobań solenizanta, możemy wybrać jedną z wielu dziedzin sportu – od skoku na bungee lub spadochronie, poprzez |wspinaczkę, jazdę rowerem po linie, paintball, czy jazda quadem.

Wyłącznie dla odkrywców

Japońskie przysłowie mówi, że liczba osób, których obdarowujemy upominkami, świadczy o naszym szczęściu. Jeszcze lepiej, gdy tą radość dzielimy z przyjaciółmi, dlatego jednym ze świetnych sposobów na oryginalny prezent jest wspólna wycieczka. Czym bardziej egzotyczną wyprawę planujemy, tym więcej wymaga przygotowań. Oczywiście nie chodzi tutaj o wyjazd do ciepłych krain i spacer po utartych szlakach, lecz o wyprawę w słabo zbadane tereny. Miejsce najlepiej wybrać pod kątem zainteresowań solenizanta, jeśli jego żywiołem jest woda, zaplanujmy weekend na żaglach na Mazurach, jeśli kocha zimę, zorganizujmy przejażdżkę psim zaprzęgiem przez malownicze tereny, z dala od cywilizacji. Popularnością cieszą się także wyprawy „off road”, czyli pokonywanie nieznanych terenów specjalnie przystosowanym pojazdem. Ciekawą opcja jest również jazda konno w stylu kowbojskim w pięknych okolicznościach przyrody, wspólny weekend w parku linowym lub rafting dla grupy przyjaciół. Jedno jest pewne – tak ekscytujący prezent na urodziny (www) pozostanie w pamięci na lata, podobnie zresztą jak niezapomniane przeżycia i wspólnie spędzony czas.